Jaka pogoda na początek maja 2014

Jaka pogoda na początek maja 2014

Początek maja niestety póki co przez wielu synoptyków nie zapowiada się zbyt optymistycznie. Faktycznie maj rozpoczął się od sporego ochłodzenia. Tak jak jeszcze ostatnie dni kwietnia dawały jakąś optymistyczną nadzieję, na poprawę pogody i przyjście słonecznej wiosny, tak z przyjściem pierwszego maja, wszystko praktycznie się załamało.

Na Mazowszu początek maja nie jest przewidywany zbyt atrakcyjnie. Zachmurzenie, maksymalna temperatura wahająca się w okolicach 13 stopni Celsjusza, a także opady deszczu, sprawią, że wiele osób kompletnie nie poczuje majowego nastroju.

Na Pomorzu ma być nieco cieplej, ale za to nie zabraknie deszczu. Niestety nie jest to za dobra wiadomość, ponieważ niektórzy chcieli sobie zaplanować majówkę właśnie nad morzem i mogą się dość mocno rozczarować pogodą, która przyniesie również zimny i porywisty wiatr.

Południe Polski będzie chyba najbardziej zróżnicowane pod względem pogody. Tutaj będzie można się spodziewać wszystkiego. Nie zabraknie deszczu, a nawet burz. Ale co najciekawsze, nadal będzie całkiem przyjemnie, jeśli chodzi o temperaturę. Ponieważ temperatura ma być bliska 20 stopni Celsjusza, czyli najcieplej ze wszystkich regionów w Polsce. Najwyższe temperatury według synoptyków padną dopiero na przełomie pierwszej i drugiej połowy maja. Wtedy również w okolicach Zakopanego może być naprawdę słonecznie. Więc można zastanowić się nad wyprawą na wakacje w to właśnie miejsce.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.