Jaka będzie pogoda w maju 2014

 Jaka będzie pogoda w maju 2014

Zima w tym roku była jedną z najcieplejszych, jeśli chodzi o porównanie sezonów zimowych w poprzednich latach. Dlatego też zastanawiamy się, czy wiosna będzie dla nas równie łaskawa.

Okazuje się, że chyba marzec był najcieplejszy dla nas. W tej chwili kwiecień przynosił sporo zachmurzenia, a także niestety także opadów deszczu. Temperatury nie były zbyt wysokie. Czy zatem w maju sytuacja chociaż trochę się poprawi? Nie we wszystkich regionach. Raczej praktycznie w całej Polsce przynajmniej pierwsza połowa maja nie będzie należała do zbyt udanych. W całej Polsce przewidywane są opady deszczu, a także prawie ciągłe zachmurzenia. Temperatura na poziomie od 10 do maksymalnie 15-17 stopni Celsjusza, również nie brzmi zbyt zachęcająco.

Druga połowa maja tego roku ma być nieco łaskawsza, ale również nie w całej Polsce. Sytuacja mniej więcej ma się unormować już na Pomorzu, a także na Mazowszu. Natomiast okolice Zakopanego przez synoptyków, chyba są już po prostu spisane na niezbyt przyjemny maj. Tutaj nie tylko będzie pochmurno, ale również dokuczać praktycznie przez cały miesiąc będą różne zjawiska atmosferyczne. Nic dziwnego, że maj nie będzie zbyt korzystny do chodzenia po górach. W końcu mało kto chce się spotkać z burzą na szlaku podczas wędrówki.

Więcej na:

Pogodajnia

Pogodana

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.